• AKADEMIA PIŁKARSKA
  AKADEMIA PIŁKARSKA
  KS BŁĘKITNI JERZMANOWO WROCŁAW
 • OGŁASZA NABÓR
  OGŁASZA NABÓR
  DO
 • GRUP MŁODZIEŻOWYCH
  GRUP MŁODZIEŻOWYCH
  SKRZAT, ŻAK, ORLIK, MŁODZIK
 • MOTTO SZKÓŁKI
  MOTTO SZKÓŁKI
  WYTYCZAMY SZLAK, KTÓRYM NIKT WCZEŚNIEJ NIE PODĄŻAŁ
 • SERDECZNIE
  SERDECZNIE
  ZAPRASZAMY
PIERWSZA DRUŻYNA
KS BŁĘKITNI - ZORZA W. 1:1(0:0)
Strzelcy bramek: Maciej Sztochel 62',
JUNIOR STARSZY
KONIEC SEZONU
Serdecznie zapraszamy na rundę Wiosenną
JUNIOR MŁODSZY
SOKÓŁ S.-KS BŁĘKITNI 0-3(0-3)
Walkower
SZKÓŁKA PIŁKARSKA
LIGA MŁODZIKA
ZAPRASZAMY

Partnerzy klubowi

Miasto Wrocław

images/Logo_Wroclawia.jpg

Ministerstwo Sportu i Turystyki

images/msit.jpg

Lotnisko Wrocław

images/wersja-podstawowa-FINAL.jpg

Śląsk Wrocław

images/155-slask-wroclaw-ikona.jpg

Wsparcie i fanpage

 

KRS 0000104202

 

KS Błękitni Wrocław

 

KS Błękitni Wrocław

 

Akademia Piłkarska

 

AP BŁĘKITNI WROC.

 

 

AP - NOWE BOISKA

 

 

A+ R A-

Długofalowy rozwój sportowca

 

 

Koncepcja rozwoju młodych sportowców, którą warto przedstawić bardziej szczegółowo. Pokazuje ona bowiem ten szerszy kontekst, niezależnie od uprawianej dyscypliny sportowej. Składa się ona z 7 etapów, dotyczy ona zarówno sfery sportu jak i życia codziennego. 

Aktywny start.  Do 6 roku życia - chodzi przede wszystkim o zabawę i opanowanie podstawowych umiejętności i poruszanie się! Dzieci powinny być w stanie czerpać radość z aktywności fizycznej, poprzez swobodną zabawę sportową o uporządkowanej i niesformalizowanej strukturze, która obejmuje różne ruchy ciała. Wczesny aktywny start zwiększa rozwój funkcji mózgu, koordynację, umiejętności społeczne, motorykę, emocje i wyobraźnię. Pomaga również dzieciom budować pewność siebie, rozwijać poprawną postawę i równowagę, budować silne kości i mięśnie, osiągnąć właściwą wagę, zmniejszyć stres, dobrze spać, umiejętnie poruszać się i cieszyć się byciem aktywnym. 

FUN-damenty.  Od 6 do 9 lat u chłopców i od 6 do 8 lat u dziewcząt, dzieci powinny uczestniczyć w wielu dobrze, zorganizowanych zajęciach, które rozwijają podstawowe umiejętności ruchowe i ogólne zdolności motoryczne, w tym sprawność, równowagę i koordynację. Zajęcia, zorganizowane lub nie, muszą skupiać się na zabawie, a jakiekolwiek klasyfikowanie współzawodnictwo powinno być wprowadzane tylko minimalnie. 

Naucz się trenować. W wieku od 8 do 11 u dziewcząt i od 9 do 12 u chłopców (przed początkiem dojrzewania) dzieci są gotowe do rozwijania podstawowych umiejętności sportowych. Nacisk należy, położyć na nabywanie szerokiego zakresu umiejętności charakterystycznych dla różnych dyscyplin. Chociaż często kuszące jest nadmierne rozwijanie "talentu do jednej dyscypliny", takie przesadne treningi i zawody odnośnie do pojedynczego sportu (a także wczesne pozycjonowanie w sportach zespołowych) mogą mieć negatywny wpływ na późniejsze etapy rozwoju. Wczesna specjalizacja powoduje jednostronny rozwój fizyczny, techniczny i taktyczny oraz zwiększa prawdopodobieństwo urazu i wypalenia zawodowego. 

 

 

Trenuj, aby trenować. Wiek, który definiuje ten etap dla chłopców i dziewcząt, zaczyna się od początków dojrzewania oraz w jego trakcie. Wynosi od 11 do 15 lat dla dziewcząt i od 12 do 16 lat dla chłopców. Jest to etap, podczas którego młodzi ludzie bardzo mocno reagują fizjologicznie na bodźce i trening; innymi słowy, to właściwy czas na rozpoczęcie "budowy silnika", m.in. motorycznego, i wykorzystanie wrażliwych okresów przyspieszonej adaptacji do treningu. Dzieci powinny zdobyć "bazę tlenową", rozwinąć szybkość i siłę pod koniec etapu oraz utrwalać podstawowe umiejętności i taktykę specyficzną dla sportu. Młodzi ludzie mogą grać i robić wszystko, aby wygrać, ale nadal muszą poświęcać więcej czasu na trening umiejętności i rozwój fizyczny, a mniej na próbę wygrania (proces vs wynik). Koncentrowanie się na procesie w przeciwieństwie do wyniku prowadzi do lepszego rozwoju. Takie podejście ma kluczowe znaczenie dla rozwoju mistrzów sportu i długotrwałej aktywności, więc rodzice powinni sprawdzać, czy programy szkoleniowe ich dzieci mają odpowiedni stosunek treningów do współzawodnictwa.

Trenuj, aby współzawodniczyć. Ten etap polega na optymalizacji "silnika" zwłaszcza motorycznego, i pokazuje uczestnikom zajęć, jak współzawodniczyć. Mogą zdecydować się na specjalizację w jednej dyscyplinie i dążyć do poziomu mistrzowskiego lub kontynuować uczestnictwo na poziomie rekreacyjnym, a tym samym przejść do etapu "Aktywni dla życia". W ścieżce profesjonalnej treningi o dużej i wysokiej intensywności zaczynają się pojawiać przez cały rok. Jest ich dużo więcej niż w ścieżce rekreacyjnej.

Trenuj, aby wygrywać. Elitarni sportowcy ze zidentyfikowanym talentem wchodzą na ten etap, aby odbyć najbardziej intensywny trening odpowiedni dla międzynarodowych zwycięskich występów. Sportowcy zdolni fizycznie potrzebują światowej klasy metod treningu, sprzętu i urządzeń, które spełniają ich osobiste wymagania i wymagania sportowe.

Aktywni dla życia. Młodzi sportowcy mogą wejść na ten etap w zasadzie w każdym wieku po nabyciu umiejętności sportowych.  Jeśli dzieci zostaną odpowiednio wprowadzone do aktywności i sportu na wszystkich etapach rozwoju, będą miały niezbędne umiejętności motoryczne i pewność, że pozostaną aktywne na całe życie w praktyce w dowolnej dyscyplinie sportowej, którą wybiorą. Dla sportowców wyczynowych etap ten oznacza przejście od kariery zawodowej do trwającej całe życie aktywności fizycznej. Mogą zdecydować o dalszym uprawianiu sportu, dzięki czemu będą aktywnymi sportowcami do końca życia lub mogą zaangażować się w sport jako organizatorzy lub trenerzy. Mogą także wypróbować swoich sił w nowych sportach i zajęciach (np. piłkarz który przechodzi do uprawiania amatorko tenisa lub tez zaczyna jeździć na rowerze). Dzięki temu nadal pozostają aktywni i będą dobrym przykładem dla nowego najmłodszego pokolenia. 

autor: Łukasz Panfil, Matylda Olek-Stępień

Także drodzy państwo serdecznie zapraszamy na trening wszystkie dzieci wieku od 4 do 12 lat. Aktywne i zdrowe dzieci to nasza przyszłość. SP BŁĘKITNI 

Kadra szkoleniowa Akademii Piłkarskiej KS Błękitni Jerzmanowo Wrocław