Podsumowanie okresu przygotowawczego Seniorów

Drużyna Błękitni Jerzmanowo do treningów wróciła 15 stycznia. Przygotowania do rundy wiosennej wrocławianie rozpoczęli pod wodzą trenera Mateusza Mikowskiego – (..) Każdy z piłkarzy po nowym roku ma u mnie czystą kartę. Mam do dyspozycji zawodników, którzy w krótkim odstępie czasu podnieśli klub z dołu tabeli i realnie włączyli się w walkę o awans. Od samego początku wprowadzamy treningi o dużej intensywności w celu zbudowania siły oraz wytrzymałości tlenowej. Będą to ciężkie 3 miesiące pracy dla zawodników – powiedział wówczas szkoleniowiec wrocławian.

Po intensywnym okresie treningowym w styczniu, Błękitni nowy miesiąc rozpoczęli od pierwszego sparingu z A klasową Widawą Wrocław. W trakcie rozgrywania meczów kontrolnych zawodnicy pracowali nad wdrożeniem nowego systemu gry – „ Zdajemy sobie sprawę, że forma zawodników oraz gra naszej drużyny jest jeszcze daleka od ideału. Jednak zespół od pierwszych treningów wszedł na wysokie obciążenia. Dzięki temu, nasi zawodnicy są przygotowywani na cały rok. Praca to proces, nic nie przychodzi od razu, lecz jest podzielone na etapy. Dla nas początek rundy wiosennej będzie najtrudniejszym etapem, jeśli moja drużyna go przetrwa to o resztę sezonu będę spokojny.  – powiedział trener pierwszej drużyny.

Mecze sparingowe nie przyniosły korzystnych wyników, natomiast dały trenerowi duży materiał do analizy przed rozpoczęciem ligi, a zawodnikom możliwość zmierzenia się z lepszymi rywalami. Najbliższy mecz ligowy odbędzie się na obiekcie Hotelu Gem przy ulicy Minkowskiego o godzinie 17.00 w niedzielę. Serdecznie na niego zapraszamy!
Okres przygotowawczy w pigułce :

Widawa Wrocław        4:1 Błękitni Jerzmanowo
Piast Lutynia                 7:5 Błękitni Jerzmanowo
Sparta Wrocław           2:2 Błękitni Jerzmanowo
Błękitni Jerzmanowo 2:2 Muchobór Wrocław
Błękitni Jerzmanowo 0:5 Bór Oborniki Śląskie