Podsumowanie 16 kolejki

W tę dość chłodną niedzielę rozegrana została 16. kolejka B klasy w grupie 8. W niej doszło do kolejnego starcia na szczycie pomiędzy Zjednoczonymi Łowęcice, a Błękitnymi Chwalimierz. Gospodarze mimo iż dwukrotnie prowadzili w meczu dali się zaskoczyć rywalom którzy zdobyli dwie bramki w doliczonym czasie gry, a wygrana 2:3 pozwala im wciąż pozostać w grze o pierwszą lokatę. Potknięcie Zjednoczonych wykorzystał Orzeł Bukówek który na swoim terenie pewnie 5:0 pokonuje Herosów Stary Wołów i wskakuje na drugą lokatę w tabeli.

Również bez straty gola swój mecz tyle że wyjazdowy wygrywają Jeziorka Zakrzów strzelając ostatnim w tabeli Czarnym Kulin aż siedem goli (0:7). Grupę pościgową za czołówkę ligi otwiera zespół Kusego Pogalewo Wielkie który również przywozi z wyjazdu komplet oczek pokonując Spartana Marszowice. Do sąsiedzkiego pojedynku doszło w Krzydlinie Małej której rywalem był KP Brzeg Dolny, emocji i zmian wyniku w tym meczu nie brakowało a ostatecznie komplet punktów po golach w drugiej połowie powędrował do zwycięskich wynikiem 3:2 gospodarzy. Na koniec kolejki do liderujących Błękitnych Jerzmanowo zawitał Pagel Komorniki.

Emocji na boisku nie brakowało, a na gole znów przyszło poczekać do drugiej połowy. Choć to goście długo prowadzili, to lider zaliczył świetny finisz wygrywając ostatecznie 3:2 i utrzymując pierwsze miejsce w tabeli przed czekającym ich hitem z trzecią w tabeli drużyną Zjednoczonych Łowęcice. O świętach mogli myśleć natomiast zawodnicy pauzującego Wulkanu Ogrodnica.

Kolejka 16 – 1-2 kwietnia
 Pauza: Wulkan Ogrodnica.

Zjednoczeni Łowęcice2-3Błękitni Chwalimierz2 kwietnia, 11:00
Orzeł Bukówek5-0Herosi Stary Wołów2 kwietnia, 11:00
OSP Krzydlina Mała3-2KS Brzeg Dolny2 kwietnia, 11:00
Spartan Marszowice2-5Kusy Pogalewo Wielkie2 kwietnia, 11:00
Czarni Kulin0-7Jeziorka Zakrzów2 kwietnia, 11:00
Błękitni Jerzmanowo (Wrocław)3-2Pagel Komorniki2 kwietnia, 15:00